Tävlingsekipage

TÄVLINGSEKIPAGE

Här presenteras klubbens medlemmar som startat på officiella prov eller officiella utställningar. Endast meriter som 1:a pris/kvalificerande resultat/uppflyttningsresultat/excellent noteras. Hör av dig till hemsideansvarig om ekipage saknas eller om någon merit ej har noterats. Ekipage som ej har tävlat det senaste året flyttas från Tävlingsekipage till Ekipage>>

Birgitta Martinsson och Freja, SE RallyCh LPI LP II RLD N RLD F RLD A RLD M  Domestic Dark Driving Miss Dynamite, Pudel stor

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I LP II

3 x 1:a pris

3 x 1:a pris

2 x 1:a pris


Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

SE RallyCh

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

10 x kval./cert

Utställning

UKL





Excellent CK
























Känd mental status





Birgitta Martinsson och Lykka, SE VCH SE RallyCH RLD N RLD F RLD A RLD M Miss Mallorys Better Watch Out,

Flatcoated retriever, SE29777/2015>>

Utställning

Juniorklass

Öppen klass




2 x Excellent

5 x Excellent, CERT



Rallylydnadsprov

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

SE RallyCH

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x cert

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3


Uppflyttad

2 x uppflyttad

Uppflyttad


Bruksprov spår

Appellklass

Lägre klass




Uppflyttad




Jaktprov B

Nybörjarklass

Öppen klass

Elitklass



1:a pris




Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Känd mental status





Tina Boltorp och Caddy, SE JCH NO JCH LPI Searover Bass Q Caddy, Labrador retriever

Jaktprov B

NKL

ÖKL

EKL

Norge

SE JCH NO JCH

1:a pris

2 x 1:a pris

4 x 1:a pris

4 x 1:a pris

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I

3 x 1:a pris

2 x 1:a pris



Jaktprov

KKL

Praktiskt jaktprov




Godkänd

Godkänd




























Tina Boltorp & Larry, SE J(j) CH NO JCH SE VCH LD Startklass LD1 Searover Fames Larry, Labrador retriever

Jaktprov

Nybörjarklass

Öppen klass

Elitklass + Norge

Praktiskt jaktprov

SE J(j)CH NO JCH

1:a pris

3 x 1:a pris

4 x 1:a pris

Godkänd

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Startklass LD1

3 x uppflyttad

3 x 1:a pris



Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris + 1 HP
























   




Anne-Marit Traaholt och Dixie, SE UCH NO UCH SE VCH AD BH IPO1 LPI SL1 SL2 SL3  KORAD

Knertebo´s Tomboy´s Texas, Rottweiler

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I

3 x 1:a pris




Viltspårprov

Akl

Ökl



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Utställning

Öppen klass




NO UCH SE UCH

3 x Exc.+ 3 Cert




BSL-prov

Klass 1

Klass 2

Klass 3


SL1 SL2 SL3

Utbildningstecken

Utbildningstecken

Utbildningstecken


IPO

Godkä




IPO1





Känd mental status

MT 539 p




Kenneth Juhl & Roger, RLD N RLD F RLD A LD Startklass Poirots Pansar, Golden retriever

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Starklass

3 x Uppflyttad




Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N RLD F RLD A

4 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

































   




Anna Lans & Diza, SE VCH RLD N Miss Mallorys Make Me Shine, Flatcoated retriever

Nosework

Doftprov/eukalyptus





Godkänd




Utställning

Juniorklass





Excellent




Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

 3 x 1:a pris



Rallylydnadstävling

Nybörjarklass




RLD N

3 x kvalificerande















 




Therese Olsson & Akna, Järnviljans Surprise of Akna, Alaskan Malamute

Utställning

Juniorklass

Unghundsklass

Öppen klass



2 x Excellent

Excellent

Excellent











































 




Therese Olsson & Blitz, Explode Believe in Future, American Staffordshire Terrier

Utställning

Juniorklass

Unghundsklass




Excellent




Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare


2 x Kvalificerande 



































 




Therese Olsson & Enzo, American Staffordshire Terrier

Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass




Godkänd













































 




Kenneth Juhl & Zally, LD Startklass LD 1 RLD N Birdie Nam Nam Mc´s Fortuna, Golden Retriever

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Startklass LD 1

3 x Uppflyttad

3 x 1:a pris



Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N

3 x kvalificerande

2 x kvalificerande


































 




Veronika Hansson & Magic, RLD N Meadowlark A Kind Of Magic, Labrador Retriever

Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N

3 x kvalificerande



































 




Berit Martinsson & Frode, SE VCH Searover Happy Frode, Labrador Retriever

Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris


































 




Känd mental status

Annette Gustavsson Sundell & Harry, RLD N RLD F Trissans Shiny Stars Texas-Rock

Pudel Stor

Utställning

Juniorklass

Unghundsklass

Öppen klass



4 x Excellent


7 x Excellent+CERT


Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N RLD F

4 x kvalificerande

3 x kvalificerande
























 




Tina Boltorp & Speedy, SE VCH Searover Sky Speedy

Labrador retriever

Viltspår

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Jaktprov

Nybörjarklass

Öppen klass

Elitklass



1:a pris




Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3


Uppflyttad















 




Geir Traaholt & Speedy, Ivo, SE VCH Knertebo´s Uniq Ivo av Texas

Rottweiler

Viltspår

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris


































 




Yvonne Karlsson & Sigge, RLD N Faromskogens Apollon

Labrador retriever

Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N

5 x kvalificerande




Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass




Godkänd

























 




Lovisa Schagerholm & Cleo, SE VCH Cleopatra Pszczela Laka 

Bayersk viltspårhund

Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris


































 




Jeanette Selindh & Gangster, Shenina´s  Gangster

Rottweiler

Utställning

Unghundsklass





2 x Excellent