Ekipage

EKIPAGE

Ekipage som inte längre tävlar

Majken Jul Sörensen och Liva, SE VCH RLD N RLD F Fosliskrenten´s U Cosy Little Liva, Flatcoated retriever

 

Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N RLD F

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande



Viltspårprov

AKL

ÖKL



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Anette Johannesson och Kusin, SE VCH RLD N RLD F RLD A Blue Alert´s Kusin Vitamin, Australian Shepherd

Lydnadsprov

I

II

III

Elit


1:a pris




Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N RLD F RLD A

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande


Viltspårprov

AKL

ÖKL



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Känd mental status





Anette Johannesson och Ian, RLD N Light My Fire Ianthin, Berger des pyrénées à face rase

Rallylydnadsprov

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästar

RLD N

3 x kvalificerande




Nosework

Doftprov/eukalyptus




Maggan Andersson och Alma, SE VCH Bergsandens Point Count, Labrador retriever

Viltspårprov

AKL

ÖKL



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Tina Boltorp och Perry, LPI LPII Moorman´s Deal Head, Labrador retriever

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LPI LPII

3 x 1:a pris

4 x 1:a pris



Utställning

Jaktklass





Very good




Jaktprov B

Nkl

ÖKL

EKL

Norge


1:a pris

2 x 1:a pris

2 x 1:a pris

1:a pris

Jaktprov A

KKL

Praktiskt jaktprov




Godkänd

Godkänd



Susanne Johansson & Bailey, GK VALLH PR, Border Collie

Vallhundsprov





GK VALLH PR

Godkänd




Tina Johansson och Chili, Boltiltorps Take Me To The Top, Flatcoated retriever

Lydnadsprov

I

II

III

Elit


1:a pris




Hilde Johansson och Harry, Jebas Xtra, Tysk Schäferhund

 

Lydnadsprov

I

II

III

Elit


2 x 1:a pris




Känd mental status





Jeanette Schwarz och Idde, RLD N Astuens Idde, Gotlandsstövare

Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N

3 x kvalificerande




Jeanette Schwartz och Lego, RLD N Maxfield Lego, Field spaniel

Rallylydnadsprov

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästar

RLD N

3 x kvalificerande




Elisabet Forsdahl & Alice, GK VALLHUND PR Roclines Alice, Border Collie

Vallhundsprov





GK VALLH PR

Godkänd




Alva Johansson Åkerlundh & Kiba, Heimdals Kiba, Tysk Schäferhund

Lydnadsprov

I

II

III

Elit


2 x 1:a pris




Annika Krave och Favvo, SE UCH RLD N RLD F RLD A RLD M Ponadto Fawor, Polski Owcrek Nizinny

Rallylydnadsprov

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N RLD F RLD A RLD M

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

Utställning





SE UCH





Laila Johannessen och Izzy, NO LCH SE LCH LP I LP II LP III Ringmaster Late Lass, Golden retriever

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I LP II LP III

SE LCH NO LCH

3 x 1:a pris

3 x 1:a pris

3 x 1:a pris

5 x 1:a pris

1:a pris Norge

Jaktprov

BKL





2 x 1:a pris




Utställning





Carina Karlsson & Pia, RLD N RLD F Livsglädjens Höstglödiga Pia, Golden Retriever

Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N RLD F

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande






































Eds Brukshundklubb, Box 74, 668 21 Ed, bg 5684-4038, Swish 1231056456