Tävlingsekipage

TÄVLINGSEKIPAGE

Här presenteras klubbens medlemmar som startat på officiella prov eller officiella utställningar. Endast meriter som 1:a pris/kvalificerande resultat/uppflyttningsresultat/excellent noteras. Hör av dig till hemsideansvarig om ekipage saknas eller om någon merit ej har noterats. Ekipage som ej har tävlat det senaste året flyttas från Tävlingsekipage till Ekipage>>

Birgitta Martinsson och Freja, SE RallyCh LPI LP II RLD N RLD F RLD A RLD M  Domestic Dark Driving Miss Dynamite, Pudel stor

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I LP II

3 x 1:a pris

3 x 1:a pris

2 x 1:a pris


Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

SE RallyCh

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

9 x kval./cert

Utställning

UKL





Excellent CK
























Känd mental status





Birgitta Martinsson och Lykka, RLD N RLD F RLD A Miss Mallorys Better Watch Out, Flatcoated retriever, SE29777/2015>>

Utställning

Juniorklass

Öppen klass




2 x Excellent

5 x Excellent, CERT



Rallylydnadsprov

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N RLD F RLD A

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande


Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3


Uppflyttad

2 x uppflyttad

Uppflyttad


Bruksprov spår

Appellklass

Lägre klass




Uppflyttad




Jaktprov B

Nybörjarklass

Öppen klass

Elitklass



1:a pris




Känd mental status





Tina Boltorp och Caddy, SE JCH NO JCH LPI Searover Bass Q Caddy, Labrador retriever

Jaktprov B

NKL

ÖKL

EKL

Norge

SE JCH NO JCH

1:a pris

2 x 1:a pris

4 x 1:a pris

4 x 1:a pris

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I

3 x 1:a pris

2 x 1:a pris



Jaktprov

KKL

Praktiskt jaktprov




Godkänd

Godkänd




























Tina Boltorp & Larry, LD Startklass LD1 Searover Fames Larry, Labrador retriever

Jaktprov

Nybörjarklass

Öppen klass

Elitklass



1:a pris

3 x 1:a pris

2 x 1:a pris


Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Startklass LD1

3 x uppflyttad

3 x 1:a pris


































   




Anne-Marit Traaholt och Dixie, SE UCH NO UCH SE VCH AD BH IPO1 LPI SL1 SL2 SL3  KORAD

Knertebo´s Tomboy´s Texas, Rottweiler

Lydnadsprov

I

II

III

Elit

LP I

3 x 1:a pris




Viltspårprov

Akl

Ökl



SE VCH

Godkänd

3 x 1:a pris



Utställning

Öppen klass




NO UCH SE UCH

3 x Exc.+ 3 Cert




BSL-prov

Klass 1

Klass 2

Klass 3


SL1 SL2 SL3

Utbildningstecken

Utbildningstecken

Utbildningstecken


IPO

Godkä




IPO1





Känd mentalstatus

MT 539 p




Kenneth Juhl & Roger, RLD N RLD F RLD A LD Startklass Poirots Pansar, Golden retriever

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Starklass

3 x Uppflyttad




Rallylydnadsprov

Nybörjarklass

Fortsättningsklass

Avancerad klass

Mästarklass

RLD N RLD F RLD A

4 x kvalificerande

3 x kvalificerande

3 x kvalificerande

































   




Anna Lans & Diza, SE VCH Miss Mallorys Make Me Shine, Flatcoated retriever

Nosework

Doftprov/eukalyptus





Godkänd




Utställning

Juniorklass





Excellent




Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass




Godkänd

 3 x 1:a pris
























 




Pia Blomsten & Meja, LD Startklass Mulatorp´s Dachsie, Labrador retriever

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Startklass

3 x Uppflyttad




Nosework

NW 1 TEM




Doftprov, eukalyptus och lagerblad

3 x Diplom





NW 1 TEM Fordon





Diplom

























 




Therese Olsson & Akna, Järnviljans Surprise of Akna, Alaskan Malamute

Utställning

Juniorklass

Unghundsklass

Öppen klass



2 x Excellent

Excellent

Excellent











































 




Therese Olsson & Blitz, Explode Believe in Future, American Staffordshire Terrier

Utställning

Juniorklass

Unghundsklass




Excellent




Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare


Kvalificerande 



































 




Annette Sundell & Harry, RLD N RLD F Texas-Rock, Pudel stor

Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N RLD F

4 x kvalificerande

3 x Kvalificerande



Utställning

Juniorklass

Öppen klass




4 x Excellent

7 x Excellent + CERT


































 




Therese Olsson & Enzo, American Staffordshire Terrier

Viltspårprov

Anlagsklass

Öppen klass




Godkänd













































 




Kenneth Juhl & Zally, LD Startklass Birdie Nam Nam Mc´s Fortuna, Golden Retriever

Lydnadstävling

Startklass

Klass 1

Klass 2

Klass 3

LD Startklass

3 x Uppflyttad




Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare


2 x kvalificerande



































 




Veronika Hansson & Magic, RLD N Meadowlark A Kind Of Magic, Labrador Retriever

Rallylydnad

Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare

RLD N

3 x kvalificerande



































 




Eds Brukshundklubb, Box 74, 668 21 Ed, bg 5684-4038, Swish 1231056456