Kalender

KALENDER 2022

Om du vill boka stugan/planerna/källaren kontakta Berit Martinsson, tfn 073-8058610 eller

martinsson.berit1@gmail.com


Priser för att hyra Bölevallen


100 kr för stugan för en kväll

350 kr för stuga och planer för 1 dag för medlemmar i Eds bk

500 kr för stuga och planer för 1 dag för icke medlemmar

1000 kr för planer och stuga för  3 dagar för medlemmar i Eds bk

1500 kr för planer och stuga för 3 dagar för icke medlemmar

2000 kr för planer och stuga för 1 vecka för medlemmar i Eds bk

3000 kr för planer och stuga för 1 vecka för icke medlemmar

100 kr/dygn för husbil/husvagn/tält

100 kr/dygn för ett rum vid övernattning inomhus


Priserna gäller inte arrangemang i Rölanda byalag och Eds bk.


2022





Januari

Gamla planen

Klubbstugan

Nya planen

Källaren

1 lördag



14-17 Anna Lans

2 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


9 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


10 måndag




18-21 Ida Segerlind

15 lördag




12-17 Marjut och Ida

16 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


20 torsdag




8-21 Marjut och Ida

22 lördag


11-17 Privat, Gudrun Englund



23 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


25 tisdag




18-21 Marjut och Ida

27 torsdag




11-14 Gittan, Tina och Berit

29 lördag




12-15 Anna Lans

30 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11-14 Lydnadsträning Berit

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11-14 Lydnadsträning Berit

11-14 Lydnadsträning Berit

15-18 Anna och Gittan

31 måndag




18-21 Marjut

Februari

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

1 tisdag




18-21 Marjut

3 torsdag



18-21 Marjut

2 onsdag




11-14 Tina och Berit

5 lördag


11.00-02.00 Susanne Bengtsson



6 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11-16 Marjut

8 tisdag




16-18 Gittan, Tina och Berit

18-21 Marjut

10 torsdag




17-21 Christina Gillberg

12 lördag


11-17 Gudrun Englund


13-15 Gittan

13 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


16 onsdag




16.30-18.30 Anna och Emma

18.30-21.00 Marjut

17 torsdag




11-14 Gittan, Tina och Berit

17.30-20 Christina Gillberg

18 fredag




18-21 Marjut

19 lördag

12-14 Tipspromenad och korvgrillning, Rölanda byalag

12-14 Tipspromenad och korvgrillning, Rölanda byalag

14-24 Julia Andersson Bengtsson

12-14 Tipspromenad och korvgrillning, Rölanda byalag


20 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

13-16 Årsmöte Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


22 tisdag




17-21 Klickerkurs Eds bk

23 onsdag




18-21 Marjut

24 torsdag




16.30-19.00 Gittan och Anna

27 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

1.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmäntränng Eds bk

13-15 Gittan

Mars

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

3 torsdag




17-21 Klickerkurs Eds bk

6 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


7 måndag




18-21 Marjut

8 tisdag




17-21 Klickerkurs

9 onsdag




18-21 Marjut

10 torsdag




18-21 Marjut

13 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


14 måndag





16 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18-21 Marjut

17 torsdag




17-21 Klickerkurs Eds bk

18 fredag

17-19 Hundmötesträning

17-19 Hundmötesträning

17-19 Hundmötesträning


19 lördag

10-12.30 Grundkurs Eds bk

10-12.30 Grundkurs Eds bk

10-12.30 Grundkurs Eds bk


20 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


22 tisdag

18.00-20.30 Valpurs Eds bk

18.00-20.30 Valpurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18-21 Marjut

23 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


24 torsdag

18.00-20.30 Rallykurs Eds bk


17.00-18.30 Maggan Andersson

26 lördag



10-12 Yvonne Karlsson


27 söndag

10.00-12.30 Grundkurs Eds bk

10-16 Grundkurs+Tina Boltorp

18-20 Fiberföreningen

10-16 Tina Boltorp


28 måndag



17-18 Maggan Andersson


29 tisdag

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18-21 Marjut Peiponen

30 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

17-21 Yvette Skoglund

April

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

1 fredag

17-19 Hundmötesträning




2 lördag



11-16 Birgitta Martinsson


3 söndag

10-12.30 Grundkurs Eds bk

10-12.30 Grundkurs Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


5 tisdag

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk


6 onsdag

18.00 Allmänträning, Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


7 torsdag

18.00-20.30 Rallykurs Eds bk


18.00-20.30 Rallykurs Eds bk

10 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


12 tisdag

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk


13 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

17-21 Yvette Skoglund

15 fredag

Spårläger, Jennie Andreen




16 lördag

Spårläger, Jennie Andreen




17 söndag

Spårläger, Jennie Andreen




20 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


22 fredag


18-21 Spårhelg Eds bk



23 lördag


9-17 Spårhelg Eds bk

9-17 Spårhelg Eds bk


24 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

9-17 Spårhelg Eds bk

9-17 Spårhelg Eds bk


26 tisdag

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk

18.00-20.30 Valpkurs Eds bk


27 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


28 torsdag


18-22 Årsmöte, Älvföreningen



30 lördag

10-16 Apportteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp


Maj

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

1 söndag

10.00-12.30 Rallykurs Eds bk

10.00-12.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Grundkurs Eds bk


2 måndag


19-21 Årsmöte Rölanda Byalag



4 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

17-18 Styrelsemöte Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


8 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


11 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


14 lördag

10.00-12.30 Rallykurs Eds bk




15 söndag

10.00-14.00 Rallykurs Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


18 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


19 torsdag


18-21 Dalslandsmöte Eds bk



20 fredag


18-24 Malin Bergendahl



21 lördag

12-24 Malin Bergendahl

00-24 Malin Bergendahl

12-24 Malin Bergendahl


22 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


24 tisdag


18-21 Fiberföreningen årsmöte



25 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

18.00 Allmänträning Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

18.00 Allmänträning Eds bk

Sökläger Trollhättans bk


26 torsdag

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk


27 fredag

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk


28 lördag

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk


29 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

11.00 Allmänträning Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

11.00 allmänträning Eds bk

Trollhättans bk


31 tisdag


18-20 Styrelsemöte Eds bk



Juni

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

3 onsdag

11-16 Dals-Eds Kommun

11-16 Dals-Eds Kommun

11-16 Dals-Eds Kommun


5 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

14-24 Therese Olsson

09-14 Cykeltrampen, Rölanda Byalag

14-24 Therese Olsson

11.00 Allmänträning Eds bk

14-24 Therese Olsson


8 onsdag

18.00 Allmänträning, Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


11 lördag


10-24 Privat, Therese Halmberg



12 söndag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk


15 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

19-21 Medlemsmöte Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


18 lördag

10-15 Träningstävling lydnad, Eds bk

10-15 Träningstävling lydnad, Eds bk

10-15 Träningstävling lydnad, Eds bk


19 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.30 Brännboll Rölanda Byalag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.30 Brännboll Rölanda Byalag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.30 Brännboll Rölanda Byalag


22 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


24 fredag

10-14 Rölanda Byalag

14-24 Privat kalas

10-14 Rölanda Byalag

14-24 Privat kalas

10-14 Rölanda Byalag

14-24 Privat kalas


26 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


29 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


Juli

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

1 fredag

Hoffetrollets kennel

Hoffetrollets kennel

Hoffetrollets kennel


2 lördag

Hoffettrollets kennel

Hoffetrollets kennel

Hoffetrollets kennel


3 söndag

Hoffetrollets kennel

Hoffetrollets kennel

Hoffetrollets kennel


6 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


7 torsdag

14-18 Apporteringskurs, Tina Boltorp

14-18 Apporteringskurs, Tina Boltorp

14-18 Apporteringskurs, Tina Boltorp


9 lördag

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

19-24 Privat kalas

Lydnadstävling Eds bk


10 söndag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk


13 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


16 juli


14-24 Privat, Gudrun Englund



17 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


20 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


24 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


27 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


31 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


Augusti

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

3 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


7 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


10 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


12 fredag

16-24 Medlemsfest Eds bk

16-24 Medlemsfest Eds bk

16-24 Medlemsfest Eds bk


14 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


11.00 Allmänträning Eds bk


17 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


19 fredag


15-24 Privat, Tina Johansson



20 lördag

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk


21 söndag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk


24 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


28 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk


September

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

4 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk


7 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


10 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


11 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk


14 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


17 lördag

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk


18 söndag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk


21 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


24 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


25 söndag

11-15 Klubbmästerskap Eds bk

11-15 Klubmästerskap Eds bk

15-18 Grundkurs Eds bk

11-15 Klubbmästerskap Eds bk

15-18 Grundkurs Eds bk


28 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


Oktober

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

2 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk


5 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


9 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk

9-13 Grundkurs Eds bk


12 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


16 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


19 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


23 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


26 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk


30 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


November

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

4 fredag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorpp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


5 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


 6 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


12 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


13 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


19 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


20 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


27 söndag

11.00 Allmänträning, Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


December

Gamla planen

Stugan

Nya planen

Källaren

4 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


10 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


11 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


17 lördag

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs Tina Boltorp


18 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


25 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk


31 fredag

11.00 Rölanda byalag

11.00 Rölanda byalag

11.00 Rölanda byalag