Kalender

KALENDER 2021

Om du vill boka stugan/planerna kontakta Berit Martinsson, tfn 073-8058610 eller

martinsson.berit1@gmail.com


Priser för att hyra Bölevallen


100 kr för stugan för en kväll

350 kr för stuga och planer för 1 dag för medlemmar i Eds bk

500 kr för stuga och planer för 1 dag för icke medlemmar

1000 kr för planer och stuga för  3 dagar för medlemmar i Eds bk

1500 kr för planer och stuga för 3 dagar för icke medlemmar

2000 kr för planer och stuga för 1 vecka för medlemmar i Eds bk

3000 kr för planer och stuga för 1 vecka för icke medlemmar


När man hyr stuga/planer så ingår inte ström och dusch för de boende. Det kostar 50 kr extra per dygn och person eller husvagn/tält.


Priserna gäller inte arrangemang i Rölanda byalag och Eds bk.


2021




Januari

Gamla planen

Klubbstugan

Nya planen

3 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

17 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

24 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

27 onsdag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

31 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

Februari




7 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

14 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

21 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

27 lördag

12-14 Rölanda Byalag

12-14 Rölanda Byalag

12-14 Rölanda Byalag

28 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

1.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmäntränng Eds bk

Mars




7 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

8 måndag


18.00-21.00 Fiberföreningen


13 lördag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

14 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

19 fredag

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

20 lördag

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

21 söndag

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

Sökläger, Trollhättans bk

28 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

April




1 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

4 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

5 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

6 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

7 onsdag

18.00 Allmänträning, Eds bk

18.00 Allänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

8 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

10 lördag

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

11 söndag

11.00 Allmänträning, Eds bk

11-14 Älvföreningen styreslemöte

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

12 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

13 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

14 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

15 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

17 lördag

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

18 söndag

11.00 Allmänträning, Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

18-19.30  Fotbollsträning Eds FF

19 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

20 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

21 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

22 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

24 lördag

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

25 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

118-19.30 Fotbollsträning Eds FF

26 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

27 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

28 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

29 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

Maj




2 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

3 måndag

18-21 Rölanda Byalag, årsmöte

18-21 Rölanda Byalag, årsmöte

18-21 Fotbollsträning Eds FF

4 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

5 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

6 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

8 lördag

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

10 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

11 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

12 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

13 torsdag


Sökläger Trollhättans bk


Sökläger Trollhättans bk

10-12 Fotbollsträning, Eds FF

Sökläger Trollhättans bk

18-21 Fotbollsträning Eds FF

14 fredag

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk

Sökläger Trollhättans bk

15 lördag

Sökläger Trollhättans bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

Söklöäger Trollhättans bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

16 söndag

Sökläger Trollhättans bk

11.00 Städdag Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

11.00 Städdag Eds bk

Sökläger Trollhättans bk

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

17 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

18 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

19 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

20 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

22 lördag

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

9-16 Valpkurs och grundkurs, Eds bk

23 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

24 måndag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

25 tisdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

26 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

27 torsdag



18-21 Fotbollsträning Eds FF

29 lördag



10-12 Fotbollsträning, Eds FF

30 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

18-19.30 Fotbollsträning Eds FF

Juni




2 onsdag

11-16 Dals-Eds Kommun

18.00 Allmänträning Eds bk

11-16 Dals-Eds Kommun

18.00 Allmänträning Eds bk

11-16 Dals-Eds Kommun

18.00 Allmänträning Eds bk

3 torsdag

11-16 Dals-Eds Kommun

11-16 Dals-Eds Kommun

11-16 Dals-Eds Kommun

7 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

9 onsdag

18.00 Allmänträning, Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

11 fredag


19-21 Årsmöte Stalandaåns fiskeför.


13 söndag

11-13 Allmänträning Eds bk

11-13 Allmänträning Eds bk

11-13 Allmänträning Eds bk

16 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

17 torsdag


19-21 Årsmöte fiberföreningen


19 lördag


11-13 Medlemsmöte Eds bk


20 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

22 tisdag



17.30-19.00 Fotbollsträning Eds FF

23 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

25 fredag

12-24 Midsommarfirande Eds bk

12-24 Midsommarfirande Eds bk

12-24 Midsommarfirande Eds bk

27 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

30 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

Juli




1 torsdag

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

2 fredag

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

3 lördag

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

4 söndag

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

Kennelläger Hoffetrollets

5 måndag

17-24 Privat

17-24 Privat

17-24 Privat

7  onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

11 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.00 Rölanda Byalag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.00 Rölanda Byalag

11.00 Allmänträning Eds bk

14.00 Rölanda Baylag

14 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

21 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

25 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

28 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

31 lördag

12-24 Privat kalas

12-24 Privat kalas

12-24 Privat kalas

Augusti




1 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

4 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

6 fredag

10-16 Lydnadskurs Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

7 lördag

10-16 Lydnadskurs Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

8 söndag

9-15 Röllanstrampen, Rölanda byalag

9-15 Röllanstrampen, Rölanda byalag

9-15 Röllanstrampen, Rölanda byalag

11 onsdag

18.00 Träningstävling rally, Eds bk

18.00 Träningstävling rally, Eds bk

18.00 Träningstävling rally, Eds bk

15 söndag

11.00 Allmänträning, Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

16 måndag

17-21 Lydnadsträning, Birgitta Martinsson



18 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

21 lördag

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

22 söndag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

25 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

26 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

28 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

29 söndag

10-15 Fortsättningskurs+Valpkurs

10-15 Fortsättningskurs+Valpkurs


10-15 Fortsättningskurs+Valpkurs


September




1 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

2 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

4 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

5 söndag

11.00 Träningstävling lydnad

15-18 Tipspromenad Rölanda Byalag

11.00 Träningstävling lydnad

15-18 Tipspromenad Rölanda Byalag

11.00 Träningstävling lydnad

15-18 Tipspromenad Rölanda Byalag

7 tisdag

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

8 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

9 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

11 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eda bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

12 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Aporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

14 tisdag

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

15 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

16 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

18 lördag

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

Rallylydnadstävling Eds bk

19 söndag

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

Lydnadstävling Eds bk

21 tisdag

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

22 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

23 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

25 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Grundkurs Eds bk

26 söndag

10-16 Lydnadskurs, Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

10-16 Lydnadskurs Eds bk

28 tisdag

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

18.00-20.15 Valpkurs Eds bk

29 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

30 torsdag

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

17.30-20.00 Valpkurs Eds bk

Oktober

Gamla planen

Stugan

Nya planen

2 lördag

Lydnadskurs Tina Hansson

Lydnadskurs Tina Hansson

Lydnadskurs Tina Hansson

3 söndag

Lydnadskurs Tina Hansson

Lydnadskurs Tina Hansson

Lydnadskurs Tina Hansson

6 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

9 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Valpkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Valpkurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

13.00-15.30 Valpkurs Eds bk

10 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

14-17 Valpkurs Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

14-17 Valpkurs Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

14-17 Valpkurs Eds bk

13 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

16 lördag

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk

10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk


10.00-12.30 Fortsättningskurs Eds bk


17 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

19-21 Fiberföreningen

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

20 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

24 söndag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

27 onsdag

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

18.00 Allmänträning Eds bk

31 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

November

Gamla planen

Stugan

Nya planen

7 lördag


16-24 Rölanda byalag

11.00 Allmänträning Eds bk

7 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

13 november

Träning, Jeanette Selindh



14 söndag

Träning, Jeanette Selindh

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

20 lördag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringsksurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

21 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

27 lördag


11-14 Medlemsmöte Eds bk


28 söndag

11.00 Allmänträning, Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

December

Gamla planen

Stugan

Nya planen

5 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11 lördag

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

10-16 Apporteringskurs, Tina Boltorp

12 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

19 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

26 söndag

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

11.00 Allmänträning Eds bk

31 fredag

11.00 Rölanda byalag

11.00 Rölanda byalag

11.00 Rölanda byalag